➠ Bilim & Teknoloji

➠ Bilim & Teknoloji (16)

Yeni bir bilgisayar almak için cihazın teknik özelliklerine baktığınız zaman karşınıza GPU, CPU, RAM, SSD, HDD, PSU ve benzeri pek çok bileşenin kısaltması çıkacaktır. Peki, gördüğünüz bu bilgisayar bileşenlerinin açılımları nelerdir? Bilgisayar bileşenlerinin kısaltmaları ne anlama geliyor, ne işe yarıyor tüm detaylarıyla anlattık.

 

Ek Bilgi

  • Haber Kaynağı webtekno.com
Son Düzenlenme Pazar, 16 Mayıs 2021 00:43

veri db 2019Veri odaklı yaklaşım, günümüz iş süreçlerinin olmazsa olmazı haline geldi. Ancak veri toplama, eşleştirme ve analiz etme gibi işlemlerde ‘temiz veri’ kullanımı kritik bir öneme sahip.

 

Ek Bilgi

  • Haber Kaynağı TEKNOLOJİ X HABER
Son Düzenlenme Cumartesi, 31 Ağustos 2019 10:29

plak cd1Yakın geçmişe damga vuran dijital müzik indirmeleri, aradan geçen yılların ardından eski "kahramanların" gerisine düştü!

 

Ek Bilgi

  • Haber Kaynağı CHIP Online
Son Düzenlenme Pazartesi, 26 Mart 2018 11:45

bitcoinBitcoin'in fiziksel alışverişlerde de geçerli olacağı günü bekleyenler çok önemli bir gelişmeye hazırlanıyor. İsviçre, ülkedeki tren bileti otomatlarına Bitcoin satışı ekliyor.

Son Düzenlenme Cumartesi, 05 Kasım 2016 18:42

bigbusiness 29072016M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri tarafından yapılan Türkiye’nin önde gelen 500 Bilişim Şirketi Araştırması'nın sonuçları açıklandı. Bakalım listede hangi şirketler var?

Ford Mondeo 352x198Ford ve Microsoft, bulut bazlı bir servis olan Ford Service Delivery Network için güçlerini birleştirdi.

Son Düzenlenme Pazar, 01 Mayıs 2016 14:12

microsoft flow siteMicrosoft, Windows'tan bu yana geliştirdiği en önemli ürünü tanıtmanın hazırlığı içinde. İşte ortaya çıkan bilgiler ışığında Microsoft Flow hakkında bildiklerimiz.

 

Son Düzenlenme Pazar, 01 Mayıs 2016 14:03

startbuton1Alman araştırmacılar, otomobillerdeki anahtarsız giriş sistemlerin, şu anki aşamada, hırsızlar tarafından açılmaya son derece elverişli olduğunu belirttiler. Detaylar haberimizde.

 

rusya dan nuh un gemisi projesiiRusya'nın başkenti Moskova'da bulunan Moskova Devlet Üniversitesi, nesli tükenmiş ve şu anda yaşayan tüm canlıların DNA'larının bulunduğu bir veri bankası oluşturmaya hazırlanıyor. Proje, gerçekleşmesi durumunda dünyada bir ilk olacak.

su ebilimGüney Danimarka Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı, ileride kullanmak üzere kelimenin tam anlamıyla havadaki oksijeni emen bir malzemeyi sentezlemeyi başardı. Malzeme, havada ihtiva edilenden 160 kat daha fazla oksijeni depolayabiliyor.

Page 1 of 2