Cumartesi, 22 Kasım 2014 00:00

Intel, İşlemci Birimlerini Birleştiriyor

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

intel atomIntel'in oldukça başarılı olduğu bilgisayar sınıfı işlemcileriyle mobil işlemci bölümleri birleşiyor. Peki bu birleşim bizlere uzun vadede neler getirecek? Detaylar haberimizde.

 

Silikon devi Intel, PC ve Windows tabanlı tablet tarafındaki başarısını şimdilik Android ekosisteminde yakalayabilmiş değil. Mobil operasyonlarda yaklaşık 7 milyar dolar seviyesinde zarar eden Intel, üreticilere verdiği destek uygulamasını da kaldırmıştı.

:: Intel üreticilere akan musluğu kesecek

Intel'in mobil taraftaki başarısını artırma yönündeki hedeflerini uygulamaya başladığını görüyoruz. Firmadan gelen açıklamaya göre mobil işlemcilerle, bilgisayar ekosistemlerinde kullanılan üst seviye işlemci bölümleri birleştirilecek.

Intel, 40 milyon işlemciyle bu yıl tabletlerdeki yerini aldı. Tabletteki rakamlarını artırmanın yanında akıllı telefonlardaki rakamlarını artırmak isteyen firma, yeni nesil ürünlerini de buna göre dizayn edecek ve pazarlayacak.

Belki isimlendirme değişiklikleri de yapacak olan Intel, pek çok farklı işlemci serisi yerine daha bütün bir isimlendirme stratejisi izleyebilir.

Mesela telefonda Atom işlemci yerine Intel Core adını duyduğunuz bir işlemci olsa daha iyi olmaz mıydı? İsim algısı da firmalar için oldukça önemli bir nokta. Bakalım bölümlerin birleşmesinden sona işlemci isimlendirmelerinde de değişiklikler olacak mı merakla bekliyoruz.

:: Intel'in mobil işlemcilerle PC sınıfı işlemcilerinin bölümlerini birleştirme kararını nasıl buluyorsunuz?

 

Kaynak : SDN - ShiftDelete.Net

Okunma 4902 defa
Yorum eklemek için giriş yapın