Salı, 16 Eylül 2014 00:00

Windows Logosu Telefonda Göründü!

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Tek işletim sistemi planını hayata geçiren Microsoft, Windows'u tek markaya çevirme çalışmalarını sürdürüyor. Windows logolu ilk akıllı telefon ortaya çıktı.

microsoft-lumia intro

 

Microsoft'un tek işletim sistemine yönelik çalışmaları sürerken, şirketin marka yenileme stratejileri de çoktan başladı. Hali hazırda Windows ve Windows Phone olarak ayrılan masaüstü ve mobil işletim sistemleri gelecekte tek merkezde toplanacak. İşletim sistemleri sadece Windows olarak adlandırılacak.

Nokia ve Windows Phone'a elveda

Bu konudaki ilk çalışmalar ise ortaya çıkmaya başladı. Geçen hafta yayımlanan buradaki haberimizde yer verdiğimiz gelişmeler, Microsoft'un Lumia serisinde Nokia adının kullanımına son vereceği yönündeydi. Şirketin bir başka kararı ise "Windows Phone" ifadesinin de artık kullanılmayacağı şeklindeydi.

my-go-gofone-windows-phone-06 story

Windows logolusu telefonda göründü

Son haberler Microsoft'un bu kararlarının hayata geçmeye başadığı yönüde. İngiliz üretici MyGo'nun üretim aşaması sürdürülen GoFone GF47W adlı cihazında Windows logosu görüldü. Cihazın internet sayfalarında ise Windows Phone yerine Windows ifadesinin sıklıkla kullanılması dikkat çekti. Bakalım Windows Phone yerine Windows adını kullanmaya alışmak çok zaman alacak mı?

Okunma 4752 defa
Yorum eklemek için giriş yapın