➠ Sağlık & Beslenme

➠ Sağlık & Beslenme (6)

gulmek3 mBazen hiç olmadık şeylere katıla katıla güleriz. Psikologlar, kontrol edemediğimiz bu kahkahaların en önemli ve temel insan davranışlarından biri olduğuna inanıyor.
Karşımızdaki kişi düşmüş ve acı çekiyor olsa bile gülme krizine girdiğimiz olur. Gülmenin bulaşıcı bir yanı da vardır. Londra’daki UCL Üniversitesi’nde nörolog Sophie Scott birkaç yıldır gülme konusunda araştırmalar yapıyor. Fakat bu çalışma meslektaşları tarafından her zaman olumlu karşılanıp destek bulmamış.

 

Son Düzenlenme Pazar, 19 Temmuz 2015 21:21

kolanin zararlari1Kola’yı çoğumuz düşünmeden tüketiyoruz. Peki, kola içtikten sonra vücudumuzda ne gibi değişiklikler olur?

Prof. Dr. Ayşe Akın bir bardak Kola içtikten sonra vücudumuzda meydana gelen sürecin sağlığımıza etkilerini anlattı.

 

 

Son Düzenlenme Cumartesi, 02 Mayıs 2015 22:44

hile gidaGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, birçok gıdada hile yapan marka ve ürünleri açıkladı.

  

Ek Bilgi

  • Haber Kaynağı AA
Son Düzenlenme Perşembe, 12 Mart 2020 10:26

meme-kanseri-kontrol1Batı ülkelerinde kanser sıklığındaki azalışa rağmen Türkiye’de kansere bağlı ölümler artıyor. Meme kanseri, görülme sıklığı artan kanser türleri arasında önemli bir yer tutuyor.

boya-kalemiPlastik çanta ve kalemlere daha yumuşak olması için yasak olduğu halde katılan ftalat maddesi karaciğerleri olumsuz etkiliyor, kısırlığa neden oluyor. Peki bu riskli malzemeleri nasıl tanıyacaksınız, nasıl korunacaksınız?

Son Düzenlenme Çarşamba, 15 Ekim 2014 09:24

Atkins’den Weight Watchers’a, tüm diyetlerin aslında benzer sonuçlar verdiği; kilo vermek isteyenlerin kendilerine en kolay gelen diyet yolunu seçmeleri gerektiği kaydedildi.

 

 

Son Düzenlenme Perşembe, 04 Eylül 2014 23:19