Pazartesi, 26 Mart 2018 11:17

Google'ın Kardeş Firmasından VPN Yazılımı!

Yazan
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

VPN Google1Google'ın kardeş firması Jigsaw, kendi VPN hizmetinizi kolayca başlatmanızı sağlayan ücretsiz bir yazılım geliştirdi!

 

 

Google'ın ana şirketi Alphabet'in kontrolündeki Jigsaw, herkesin kendi VPN'ini kurmasını sağlayan bir yazılım yayınladı.

Windows ve Android için yayınlanan yazılımın Mac ve iOS sürümleri, "önümüzdeki haftalarda" hazır olacak. Uygulamayı kullanarak kendi VPN sunucunuzu sahip olduğunuz bir fiziksel sunucu veya buluttaki bir sanal sunucu üzerine kurabiliyorsunuz. Jigsaw'ın amacı, VPN'i küçük şirketlerin ve bireylerin birkaç dakikada kolayca kurabileceği bir şey haline getirmek.

Veriler GüvendeVeriler Güvende

Jigsaw ürün müdürü Santiago Andrigo, yazılımı "ürünün özü, insanların kendi VPN'lerini çalıştırabilmeleri. Verilerinize kimsenin sahip olmadığını bildiğinizde, kendinizi daha rahat hissedersiniz," sözleriyle açıkladı.
VPN'de asıl fikir, verileri şifreli bir tünel üzerinden gönderip almak. Ancak VPN'in kendisi, verilerinize kolayca erişebileceği için bazen kendi çözümünüzü üretmeniz gerekebilir. Bu durumda kendi VPN'inizi kurmak, hiçbir üçüncü partinin değerli verilerinizi gözetlemediğinden emin olmanızı sağlayabilir.

Ek Bilgi

  • Haber Kaynağı: CHIP Online
Okunma 2113 defa
Yorum eklemek için giriş yapın