Perşembe, 25 Aralık 2014 23:11

OneDrive'da dosyalar sonsuza dek saklanacak

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

onedrive1Microsoft, bu servisini kullanan kullanıcılarına "sonsuza kadar" sözünü verdi!

Microsoft, OneDrive kullanıcılarına, aksini istemedikleri takdirde sisteme yükledikleri dosyaların sonsuza kadar saklanacağına dair söz verdi.

Microsoft'un bu söyleminden, şirket var olduğu sürece OneDrive'daki dosyaların bulut içinde saklanmaya devam edeceği anlaşılıyor.
Aslında bu teklif, OneDrive'ı ücretsiz olarak kullananlardan çok, ücretli OneDrive alanı ya da Office 365 aboneliği satın almak üzere olan kullanıcıların kararını etkileme amacını taşıyor. Teklife göre, bir yıl için abonelik ücretini ödeyerek Office 365 abonesi olan kullanıcılar limitsiz OneDrive kullanım hakkına sahip oluyor. Elbette, bir sene sonra kullanıcının Office 365 aboneliği bittiğinde, kullanıcının OneDrive üzerindeki ofis dosyalarının silinmeyeceğini ve kullanılmaya devam edeceğini bildiğinde Office 365 servisi daha cazip hale gelecektir.
Eğer süre bitince abonelik yenilenmezse, kullanıcı daha fazla dosyayı OneDrive'a yükle yemeyecek ama abonelik süresince yüklenen dosyalar erişime açık olarak, sonsuza kadar saklanacak.
Bakalım, Microsoft bu yeni stratejisi ile Office 365 aboneliklerinin sayısını arttırabilecek mi?

Okunma 4904 defa
Yorum eklemek için giriş yapın