Cuma, 09 Eylül 2016 10:12

Microsoft Güncellemesi Kameraları Bozdu

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

micrguncellkameraMicrosoft tarafından Windows 10 kullanıcılarına yönelik geliştirilen yeni güncellemenin cihazlardaki kamera donanımlarını kullanılamaz hale getirdiği belirtildi.

 

 

Windows 10 tarafından yayınlanan birinci yıldönümü güncellemesi cihazlarda çok iyi iyileştirmeler yapmış olsa da pek çok soruna da yol açtı. Bugüne kadar pek çok eleştirilen yöneltildiği güncelleme için son olarak kamera sorunu yaşandığı belirtildi. Güncellemeyi yükleyen kullanıcıların bilgisayarlarından yer alan kamera kullanamaması bu konuda ciddi bir handikap yaratırken kısa süre içerisinde bu durumun ortaya çıkması pek çok kişinin bilgisayarında aynı soruna sahip olduğunu gösterdi.

Sosyal medya üzerinden de yapılan araştırmalarda kişilerin kameralarını kullanamadığından dolayı Microsoft’a ciddi eleştiriler yönelttiği görülürken en çok kullanılan Skype gibi uygulamalar da dahi kameranın kullanılamaz hale gelmesi pek çok kişinin görüntülü konuşma yapmasına engelledi.

Ortaya çıkan bu sorunun ardından pek çok yöntem de gündeme getirirken kullanıcıların bu tür sorunları önlenebilmesi adına aşağıdaki işlemleri yapması yeterli.

Sorun Nasıl Çözülür?

HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Windows Media Foundation\Platform bölümüne “EnableFrameServerMode” isimli bir DWORD kaydı oluşturun. Dword değerini ise 0 yapın. Bilgisayarınızı resetledikten sonra sorun kalmayacaktır.

Kaynak: Teknoloji Haberleri - Yazılım

Okunma 3749 defa
Yorum eklemek için giriş yapın