Pazar, 19 Temmuz 2015 20:49

Microsoft Office Artık Bedava!

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

microsoft office artik bedavaDev yazılım firması Microsoft, popüler Office setinin iPhone, iPad ve Android’deki mobil versiyonlarını bedava hale getirdi.

 

Tam Office 365 kullanıcılarına sınırsız bulut alanı hediye diyorduk ki, Microsoft bir bomba daha patlattı. Potansiyel mobil müşterilerini kendi platformuna çekmek için Office içindeki Word, Excel ve PowerPoint yazılımlarının mobil sürümlerin ücretsiz hale getirdi. Artık bu yazılımları iOS ve Android platformlarında kullanmak için para verip abonelik almaya gerek kalmayacak.

Microsoft’un Office yazılım pazarlama bölümü müdürü Michael Atalla, bu hareketin zaten varolan yazılımlarını web ortamına kaydırma stratejisinin bir parçası olduğunu açıkladı. Müşterilerinin istedikleri her platformda rahat olmalarını ve uygulama derdine düşmeden yaratıcılıklarını ön plana çıkmalarını istediklerini söylüyor Atalla.

Fakat önemli bir nokta var bu değişiklikte, Office’in mobilde ücretsiz kullanımı sadece bireysel bölümde geçerli. Yani “OneDrive For Business” paketi veya Dropbox’un şirketler için geçerli paketlerinden birine aboneyseniz, mobil versiyonlar için hala Office 365 aboneliği gerekecek. Yani kurumsal kullanıcılara bedava mobil Office yok.

Okunma 4311 defa
Yorum eklemek için giriş yapın