Cuma, 03 Ekim 2014 00:00

Project Ara'dan İlginç Özellik

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

araGoogle’ın modüler akıllı telefon projesi Project Ara’nın ilginç bir özelliğe sahip olacağı açıklandı. Cihazın tanıtılacağı tarih için de bazı bilgiler mevcut.

 

 

Son yılların en çok konuşulan projesi durumundaki Project Ara’nın ilginç bir özelliği olacağı açıklandı. Cihazın modülleri, akıllı telefon açıkken değiştirilebilecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar batarya bittiğinde yedek bataryayı telefonu kapatma ihtiyacı duymadan değiştirebilecek.

Neredeyse tüm modüller için geçerli olacak bu özellik, kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik modüllerin rahat bir şekilde değiştirilebilmesini amaçlıyor. Günümüzde çoğu telefonun hafıza ya da sim kartını çıkartmak için ilk önce bataryanın sökülmesi ya da cihazın kapatılması gerekiyor. Kullanıcılara büyük sıkıntılar yaratabilen bu durum, Project Ara ile son bulacak.

googlephone

 

2015 başında tanıtılabilir

Cihazın resmi olarak tanıtılacağı tarih hakkında da bazı iddialar bulunuyor. Modüler telefonun 2015 yılı başında, hatta Ocak ayında tanıtılacağı ve yine aynı yılın 2. çeyreğinde satışa çıkacağı gelen ilk bilgiler arasında yer alıyor. Cihazın taban fiyatı ise 50 dolar olacak. Bu fiyata modüllerin dahil olmadığını, fazladan satın aldığınız modüller aracılığı ile telefonu oluşturacağınızı hatırlatmakta fayda var.

Android L ile çalışacak

Akıllı telefon Android L'nin farklılaştırılmış bir sürümü ile çalışacak. Google çok büyük bir ihtimalle Project Ara için özel bir işletim sistemi hazırlamak yerine, Android'i akıllı telefona uyumlu hale getirecek.

Okunma 7789 defa
Yorum eklemek için giriş yapın