Cumartesi, 27 Eylül 2014 00:00

Skype Reklamları Nasıl Engellenir

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

skype-logGörüntülü ve Sesli Konuşma programı Skype programında reklamları kaldırmak veya engelleme yöntemlerini paylaşıyoruz.

Görüntülü ve sesli konuşma programı olan Skype bir çok güzel ve kullanılabilir özelliğe sahip olduğundan dolayı dünyada milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan görüntülü ve sesli konuşma uygulamasıdır. Fakat Skype'nin reklam yerleştirmeleri konusunda kullanıcılar çoğu kez sorunlar yaşamakta ve reklamların kapatılması ile ilgili şikayetlerini dile getirmekteydi. Biz de Veteknoloji.com olarak Skype reklamlarından rahatsızlık duyan kullanıcılarımız için "Skype Reklamları Nasıl Kaldırılır?" sorusuna cevap veriyoruz.

Reklam kaldırma işlemlerimize hazırsak başlayabiliriz. Öncelikle Alt kısımda gördüğünüz görselimizdeki gibi reklamlar genelde Skype uygulamasında bu kısımda çıkmakta.

skype12

Reklamları kaldırmak için hemen işlemlerimize başlıyoruz ve ilk olarak Windows 8.0 ve Windows 8.1 işletim sistemi kullanan kullanıcılarımız "Ara" kısmına Denetim Masası yazıp denetim masasına ulaşıyoruz.

skype22

 

Daha sonra denetim masasında bulunan menülerin arasından "İnternet Seçenekleri" menüsünü tıklıyoruz ve ayarlara giriş yapıyoruz.

skype31

 

İnternet seçenekleri pencerimiz açılır açılmaz bu pencere de yer alan sekmelerden "Güvenlik" sekmesine tıkıyoruz ve alt kısımda gördüğünüz görseldeki gibi "Yasaklı Siteler" buttonu belirmekte. Hemen orayı tıklıyoruz ve daha sonra değişen pencerede görsel 3. kırmızı daire içine aldığımız "Siteler" buttonuna tıklıyoruz.

skype4

"Yasak Siteler" ekranında yer alan "Bu Web sitesini bölgeye ekle:" yazısının alt kısmına hemen "https://apps.skype.com" yazıyoruz ve daha sonra "Ekle" butonuna basıyor ve daha sonra "Kapat"a tıklayarak devam ediyoruz.

skype5

 

Bu işlemlerimizi yaptıktan sonra denetim masasını kapatıyoruz ve artık Skype programındaki rahatsız edici tüm reklamlardan kurtulmuş oluyoruz. Bir sonraki "Nasıl Yapılır?" konumuzda görüşmek üzere.

Okunma 4841 defa
Yorum eklemek için giriş yapın