Perşembe, 25 Aralık 2014 22:44

Ubuntu Phone'a Erteleme

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

ubuntu touch1Büyük bir merakla beklenen Ubuntu Phone görünüşe göre yeni bir ertelemeye daha sahne olacak. Cihazın ne zaman merhaba diyeceğinin detayları ise haberimizde.

Görünen o ki mobil pazara yeni bir işletim sistemi sokmak konusunda çekinceleri olan tek şirket Güney Koreli Samsung değil. Üretici bildiğiniz gibi Tizen üzerindeki çalışmalarına devam ediyor ve Tizenli cihazları için tekrardan ileri bir tarihi işaret ediyor. Benzeri bir erteleme ise Ubuntu Phone için geldi.

Açık kaynak kodlu Linux tabanlı Ubuntu'nun çalıştıracağı cihaz gelen bilgilere göre biraz daha gecikebilir. Ubuntu'nun reklam yüzü Canonical'in paylaştığı detaylara göre Ubuntu Phone 2015'in ilk döneminden önce duyurulmayacak! Kısacası Tizen örneğinde olduğu gibi bir başka erteleme ile daha karşı karşıyayız.

Ubuntu Phone ilgi görecek mi?

Samsung'un aksine yeterli kaynağa ve tecrübeye sahip olmayan Canonical, Şubat ayında Çinli Meizu ve İspanyol bq ile anlaşmış, yola koyulduklarını duyurmuştu. İki isimden de telefon için aralıklı da olsa ufak detaylar gelmiş ancak beklenen büyük tanıtım bir türlü gerçekleşememişti. Hatta ortada herhangi bir prototip bile mevcut değil.

Dedikodulara göre Canonical'in donanım bazlı partnerleri cihaza olan ilgilerini kaybetmeye başlamış, bu da süreçte aksamalara sebep olmuş. Verilere göre iki firma da geniş bir kullanıcı kitlesine sahip Linux'a rağmen, Ubuntu Phone'un ilgi görüp görmeyeceğinden endişeleniyor.

Bakalım Ubuntu Phone gerçekten de 2015'in başlarında yüzünü gösterecek mi?

Okunma 7705 defa
Yorum eklemek için giriş yapın