Cuma, 10 Ekim 2014 00:00

Windows 10!

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

windows-10Microsoft yeni nesil işletim sistemini beklenen aksine 9 olarak değil Windows 10 olarak açıkladı. Yeni işletim sistemi tek bir platformdan oluşacak.

 

Yeni işletim sistemi birçok yeni özelliğe sahip

Microsoft’un beklenen yeni işletim sisteminin detayları belli oldu. Firmanın düzenlediği etkinlikte açıklanan isim ise Windows 10 oldu. Windows 8’den sonra 9 ismini kullanmayan Microsoft doğrudan Windows 10 ile devam edecek.
windows-10-1

Yeni işletim sisteminin en önemli özelliği tek bir platform ve mağazaya sahip olması. Bu sayede tablet, telefon ve bilgisayar gibi cihazların hepsi tek bir uygulama mağazasına sahip olacak. Mevcut durumda bilgisayar için ayrı, telefon için ayrı uygulama mağazası bulunuyor.
windows-10-2

Windows 7 ile 8’in karışımı bir tasarıma sahip olan Windows 10, Başlat menüsü ile geliyor. Sekizinci sürümde kaldırılan ve büyük tepki alan Başlat menüsü 10 ile tekrar kullanıma sunuluyor. Tasarımı değişen bu menüye ek olarak bazı geliştirmeler de içerecek.

 windows10-04

İlk olarak Technical Preview sürümü ile geliştiricilerin kullanabileceği Windows 10’un önümüzdeki yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

windows10-03
windows10-05

Kaynak: Microsoft

Ek Bilgi

  • Haber Kaynağı: Microsoft
Okunma 4767 defa
Yorum eklemek için giriş yapın