Pazar, 01 Eylül 2019 00:37

Windows 10 Görev Görünümü Kısayolları

Yazan
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

gorev gorunum kisa yollarWindows 10’da Sanal masaüstleri ile çalışıyorsanız klavye kısa yollarını kullanmakWindows 10’da Sanal masaüstleri ile çalışıyorsanız klavye kısa yollarını kullanmakisteyebilirsiniz.

 

Peki windows 10’da sanal masa üstü klavye kısa yolları nelerdir?Sanal masa üstünü kullanırken Windows 10 Görev Görünümü Kısayolları, fare ile gerçekleştirmek içinkullandığınız hareketleri azaltır. Kısayol tuşları, yeni bir masaüstü oluştururken ve masaüstleri arasındageçiş yaparken hızınızı arttırabilirsiniz.Windows 10’un arama kutusunun hemen yanında bir Görev Görünümü simgesi mevcuttur. Bu simgeyetıklayarak bir sanal masaüstünü açabilir ve Artı (+) simgesiyle istediğiniz sayıda masaüstünüekleyebilirsiniz. Her masa üstü görünümünde farklı çalışmalar hazırlayabilirsiniz. Ve yanınıza çalışmanızıgörmesini istemediğiniz kişiler geldiğinde kısayol ile hızlıca farklı masaüstüne geçebilirsiniz.

 

Windows 10 Görev Görünümü Kısayolları

 

Windows + Tab Tuş Kombinasyonu:

Görev görünümü simgesini tıklamanın bir alternatif yoludur. Windows logosu+Tab tuş kombinasyonuSanal masaüstünü açmak için kullanılır. Görev çubuğundan, Görev görünümü simgesine tıklamak yerinekısayol tuşunu uygulayabilirsiniz. İkinci kere aynı tuş kombinasyonunu kullandığınızda, masaüstüne geridönersiniz.

Windows + Ctrl + D Tuş Kombinasyonu:

Bu kısayol tuşu yeni bir sanal masaüstü oluşturmanızı sağlar. Kısayolu ne kadar kullanırsanız o kadarmasa üstü açacaktır.

Windows + Ctrl + sağ ok Tuş Kombinasyonu:

Bu kısayol tuşu ile açtığınız sanal masaüstleri arasında geçiş yapmanıza izin verir. Birkaç kez sağ ve solok tularını kullanarak sanal masaüstlerini sırayla görüntüleyebilirsiniz.

Alt + Tab Tuş Kombinasyonu:

Bu tuş kombinasyonu ile mevcut masaüstünüzde açık olan pencereleri görüntüleyebilirsiniz.

Alt + F4 Tuş Kombinasyonu:

Bilindiği üzere o anki açık olan masaüstündeki açık olan pencereleri kapatır.

Windows + Ctrl + F4 Tuş Kombinasyonu:

Mevcut masaüstü kapanır ve otomatik olarak açık olan işlemler ile birlikte önceki masaüstüne geçişyaparsınız.

Ek Bilgi

  • Haber Kaynağı: Ceofix
Okunma 3522 defa
Yorum eklemek için giriş yapın