Muhasebe & Finans

muh fin hed1

İşletmelerde ve Domain ortamında mikro kurulduğu zaman bir takım ayarlamalar yapılması gerekebilir.

Bunlardan en önemlisi, kimlik bilgisi yöneticisine tanımlama ve

oki 1120İlk Kurulum Ayarları (Türkçeleştirme)

Menü Moduna geçmek için yazıcınıza kağıt takın, yazıcının elektriği kapalıyken paneldeki SEL tuşuna basılı tutarak ön sol taraftaki elektrik anahtarını açık duruma getirin. Yazıcı hazıra geçtiğinde SEL'den elinizi çekebilirsiniz. SEL lambası yanıp sönecektir.

bozuk veritabaniBu yöntem ile (disk arızası gibi) herhangi bir sebeple bozulan veritabanlarınızı onarmanız mümkün olabilicektir. Öncelikle belirtmek gerekiyorki bu yöntemi uygulamanız onarımın başarılı olacağını garanti etmez. Aşağıdaki tarif edilen işlemi yaptıktan sonra, halen veritabını hatası devam ediyorsa, konu hakkında uzmanlaşmış birinden destek almanızda fayda var.

 

mikroV12 serisi programlarımızda devir işlemleri; kullanım amacınıza bağlı olarak iki şekilde gerçekleştirilecektir. Yani eski serilerimizde olduğu gibi 2008 yılında kullandığınız veritabanındaki bilgilerinizi, 2009 yılında yeni tanımlayacağınız veritabanına aktararak yapabileceğiniz gibi, aynı veri tabanını yeni yılda da kullanarak çalışmalarınıza devam edebileceksiniz. Dökümümüzde her iki şekilde de hangi işlemlerin yapılması gerektiği detaylandırılmıştır.

 

logogo ky tusF1: Yardım

F2: Kaydet

CTRL+F2: Bu tuşların birlikte kullanımı ile işlem öneri statüsünde geçici olarak kaydedilir. Bu kayıtlara araç çubuğunda yer alan Tamamlanmamış Kayıtlar seçeneği kullanılarak ulaşılır.

F3: Vazgeç (Kaydetmeden Çık)