Pad Forum

Bu Forum bakım nedeniyle kapalıdır.
Lütfen kısa süre sonra tekrar kontrol edin.

Mikro Client Kurulumu ve SQL Server'a Erişim Ayarları
Mikro Client Kurulumu ve SQL Server'a Erişim Ayarları

Mikro Client Kurulumu ve SQL Server'a Erişim Ayarları

İşletmelerde ve Domain ortamında mikro kurulduğu zaman bir takım ayarlamalar yapılması gerekebilir.

Bunlardan en önemlisi, kimlik bilgisi yöneticisine tanımlama ve

Mikro : v12 Devir İşlemleri
Mikro : v12 Devir İşlemleri

Mikro : v12 Devir İşlemleri

V12 serisi programlarımızda devir işlemleri; kullanım amacınıza bağlı olarak iki şekilde gerçekleştirilecektir. Yani eski serilerimizde olduğu gibi 2008 yılında kullandığınız veritabanındaki bilgilerinizi, 2009 yılında yeni tanımlayacağınız veritabanına aktararak yapabileceğiniz gibi, aynı veri tabanını yeni yılda da kullanarak çalışmalarınıza devam edebileceksiniz. Dökümümüzde her iki şekilde de hangi işlemlerin yapılması gerektiği detaylandırılmıştır.

 

DATA CENTER NEDİR
DATA CENTER NEDİR

DATA CENTER NEDİR? ALTYAPI VE MALİYET BİLGİLERİ

İnsanlık, internet dünyasına geçiş yaptıktan sonra yeryüzünde bulunan bütün bilgi birikimlerini internet ortamına aktarmaya başlamışlardır.Data Center yani türkçe karşılığı Veri merkezi olarak adlandırılan yapı orta ve büyük çaplı şirketlerin kullanmış oldukları ve tüm server cihazlarını barındırdıkları ortamdır.Böyle bir sisteme geçişin zorunluluğu olarak, komplex yapıların düzenli bir şekle dönüştürülmesi,maliyeti düşürmek ve cihaz takibinin tek bir yerden yapılması gibi sebepler olarak sıralayabiliriz. Ancak Data Center Sunucu gibi yapılarda Örneğin 50 ve üzeri sayıda cihazın barındığını varsayarsak bu cihazların sürekli olarak aktif halde kalabilmesi için bazı koşulların sağlanması gerekmektedir.Bu yazımızda bir Data Center altyapısının nasıl olması gerektiği konusunda bilgiler vermeye çalışacağız. Bu bilgiler data center çözümleri olarak adlandırılıp önem arzetmektedir.

CPANEL tam yedekleme ve geri yükleme

 

İstenilen İçerik yapım aşamaında.

 

Siteyi aramayı ya da Havadisler bölümünü ı ziyaret etmeyi isteyebilirsiniz.

Arama

Havadisler

Unix nedir ?

Çok kullanıcılı ve multitasking özelliğine sahip bir işletim sistemidir. Programın hazırlanması için, C adı verilen bir programlama dili kullanılmaktadır. Unix'in en büyük özelliği, birden çok kullanıcının aynı anda, üzerinde çok sayıda program çalışan bir bilgisayara rahatça erişebilmelerini sağlamasıdır. Bu yüzden, başta eğitim kurumları ve büyük şirketler olmak üzere birçok alanda tercih edilmektedir.

Kaynak: http://unix.nedir.com/#ixzz3tfhxk6Ls

Linux nedir ?

Linux, Unix’e fikirsel ve teknik anlamda atıfta bulunarak geliştirilmiş; açık kaynak kodlu, özgür ve ücretsiz bir işletim sistemi çekirdeğidir.
Çekirdeğin kaynak kodları GNU Genel Kamu Lisansı çerçevesinde özgürce dağıtılabilir, değiştirilebilir ve kullanılabilir. Linux ismi ilk olarak Linus Torvalds tarafından yazılan ve 5 Ekim 1991 Linux 0.02 etiketiyle duyurusu yapılan, Linux çekirdeğinden gelmektedir. Linux, hemen her bilgisayar platformunda sorunsuzca kullanılabilmektedir.

Verileriniz Ne Kadar Temiz Olabilir?
Verileriniz Ne Kadar Temiz Olabilir?

Verileriniz Ne Kadar Temiz Olabilir?

Veri odaklı yaklaşım, günümüz iş süreçlerinin olmazsa olmazı haline geldi. Ancak veri toplama, eşleştirme ve analiz etme gibi işlemlerde ‘temiz veri’ kullanımı kritik bir öneme sahip.

 

Ford, otomobil ağını Microsoft’a emanet etti

Ford ve Microsoft, bulut bazlı bir servis olan Ford Service Delivery Network için güçlerini birleştirdi.

Ubuntu Phone'a Erteleme
Ubuntu Phone'a Erteleme

Ubuntu Phone'a Erteleme

Büyük bir merakla beklenen Ubuntu Phone görünüşe göre yeni bir ertelemeye daha sahne olacak. Cihazın ne zaman merhaba diyeceğinin detayları ise haberimizde.

 

Microsoft, Edge tarayıcısına VP9 desteğini entegre ediyor
Microsoft, Edge tarayıcısına VP9 desteğini entegre ediyor

Microsoft, Edge tarayıcısına VP9 desteğini entegre ediyor

Son dönemde ücretli video kodekleri ile açık kaynak video kodekleri arasında kızışan bir rekabet mevcut. Microsoft ve Apple ücretli olan H.264 kodeğini kullanmayı tercih ederken, Google, Samsung, Mozilla, Cisco gibi pek çok firma açık kaynak olanlara yönelmişti.

Image

Güncel teknoloji haberleri.

Bilim ve Teknoloji dünyasından güncel haberler, yazılım, donanım, yeni teknolojik gelişmeler ve bilişim teknolojileri konularında güncel haber içerikleri için Pandera X Havadisleri takip .

Image

Nasıl Yapılır Nasıl yapılması bilgiler.

Ne Nasıl Yapılır.Faydalı Bilgiler. Nasıl Yapılır. Nasıl yapılması bilgiler. Bilgisayarın kullanılan yazılım ve sahip olduğu donanım...

Image

Yapım Aşamasında

E-Ticaret sayfası yapım aşamasındadır, kısa süre içinde hizmet

Sizin için şaşırtıcı ve heyecan verici bir bölm hazırlıyoruz.

Abone Ol