Logo Kısayol Tuşları
Logo Kısayol Tuşları

Logo Kısayol Tuşları

Logo Start, Go Plus, GO 3, Tiger 3, Tiger Enterprise programlarını kısayollar ile daha pratik bir şekilde kullanın.

Oki ML 1120
Oki ML 1120

OKI ML1120/1190 Modellerinde Türkçeleştirme Ayarı

İlk Kurulum Ayarları (Türkçeleştirme)

Menü Moduna geçmek için yazıcınıza kağıt takın, yazıcının elektriği kapalıyken paneldeki SEL tuşuna basılı tutarak ön sol taraftaki elektrik anahtarını açık duruma getirin. Yazıcı hazıra geçtiğinde SEL'den elinizi çekebilirsiniz. SEL lambası yanıp sönecektir.

 

Şirketler için Temel Tasarruf Yöntemleri

Şirketlerin kuruluş aşamasından itibaren çeşitli etkenlerden ortaya çıkan belirli giderleri bulunur. Bu giderler bir şirketin devamlılığı için büyük önem taşır. Şirketler düzenli bir kazanç sağladığı halde devamlı yükselen ve düzenli yönetilemeyen giderler nedeni ile zarar edebilir hatta kapanmak durumunda kalabilir. Bu nedenle, şirketlerin sürdürdükleri faaliyetlerden elde ettiği kazancın yanı sıra bu süreçteki giderlerini de göz önünde bulundurması ve bu giderlere yönelik uygun tasarruf yöntemlerini uygulanması gerekir.

Bu yazımızda, uygulandığında şirketiniz kadar çalışanlarınız için de pek çok avantaj elde etmenizi sağlayacak belirli tasarruf yöntemlerini sizler için listeledik.

 

Detaylı Hesap Planı

 1 - DÖNEN VARLIKLAR
103 - VERİLEN ÇEKLER VE GÖNDERME EMİRLERİ HESABI (-)
103.02.02 - Halkbank
13 - DİĞER ALACAKLAR

Tek Düzan Hesap Planı

İşletmeler, muhasebe sistemlerini tekdüzen hesap çerçevesi ve hesap planı doğrultusunda kurmak zorundadır. Hesapların çalışması hesap planı açıklamalarında belirtildiği gibi gerçekleşir.

Abone Ol