Dünyada saniyede 3 internet sitesi yayına sunuluyor
Dünyada saniyede 3 internet sitesi yayına sunuluyor

Dünyada saniyede 3 internet sitesi yayına sunuluyor

Dünya çapında 1 milyardan fazla internet sitesinin kullanımda olduğu sanal alemde, her saniye 3 yeni internet sitesi açılıyor.

 

  • Haber Kaynağı: Cumhuriyet
RSS nedir

RSS Nedir, En İyi RSS Okuyucular Hangileridir?

Mutlaka gezdiğiniz bazı stelerde karşınıza çıkmıştır RSS ifadesi ve aşağıda gördüğünüz sembol. Peki RSS nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Nasıl takip edilir? Bunları biliyor musunuz?

 

  • Haber Kaynağı: Technopat
Yahoo LOGO

Yahoo Nedir? Yahoo Mail ve Yahoo Hikayesi

1995 yılında Stanford Üniversitesi öğrencileri Jerry Yang ve David Filo tarafından bir portal olarak kurulan Yahoo, başlangıç olarak bir arama motoru olarak hizmet vermesine rağmen zamanla e-posta, anında iletileşme, e-posta grubu ve benzeri hizmetlerle ön plana çıkmıştır.
 
  • Haber Kaynağı: Pandera X
DNS

En Hızlı ve İyi DNS Adresleri 2023

Belli zamanlarda bazı sitelere erişimin engellenmesi nedeniyle güvenilir ve hızlı DNS arayışları artmaktadır. Açılmayan ya da engellenen sitelere bilgisayar, telefon veya tablet gibi cihazlardan "DNS adresi" ayarlarını değiştirilerek girilmesi mümkündür. Bu yazımızda 2023 yılı için en hızlı DNS adresleri ve en iyi DNS adreslerini aşağıda sıraladık. Araştırmamıza dair sonuçlar için ABD'de Bilgisayar Teknolojileri konusunda yayın yapan çok meşhur bir derginin tarafsız analiz raporundan da yararlandık. 
 
  • Haber Kaynağı: Pandera X
Google’da asla aramamamız gereken kelimeler
Google’da asla aramamamız gereken kelimeler

Google’da asla aramamamız gereken kelimeler! Bu kelimeleri aratan yanar

İnternet, iyi ve kötü anlamda sınırsız bir alana sahip. Olası bir kötü duruma düşmemeniz için asla aramamamız gereken kelimeler içeriğimizde.

İnternet dünyası hiç kuşkusuz insanlık tarihinin en önemli buluşlarından birisi. İnternet üzerinden birçok bilgiyi kolaylıkla elde edebiliyoruz. Ancak bildiği üzere bu dünyada birçok şey elde edilebildiği gibi bir yanlışla tüm hayatımızı kabusa da çevrilebilir.

 

  • Haber Kaynağı: Shiftdelete.Net

Abone Ol