Cumartesi, 08 Kasım 2014 00:00

Microsoft ve Dropbox Ortak Çalışacak!

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

drop-introMicrosoft ve Dropbox önemli bir işbirliğine imza attı. Office - Dropbox entegrasyonu sağlayan anlaşma kullanıcılara bulut tabanlı yeni çözümler sunuyor.

 

 

 

Microsoft ve Dropbox önemli bir iş birliği ile kullanıcıların karşısına çıktı. Office uygulamasına bulut tabanlı bir yapıyı entegre etmek isteyen Microsoft, kendi servisi One Drive'ın yanı sıra Dropbox ile anlaşmaya gitti.

Eşzamanlılık artacak

Anlaşmanın iki önemli ayağı bulunuyor. Bunlardan birisi, Dropbox üzerinden kullanıcıların doğrudan Word, Excel ve PowerPoint dosyalarını düzenleyebilmesi. Bir diğeri ise kullanıcıların Office belgelerini Dropbox mobil uygulaması üzerinden kolayca paylaşabilmesi. Office kullanıcıları artık birçok cihazda daha yüksek eşzamanlılık kazanacak ve daha etkin bir şekilde çalışabilecek.

dro-news

Karşılıklı kazanç

Her iki şirket açısından da önemli görünen iş birliği sonucunda Microsoft, Dropbox kullanıcılarını kendi Office uygulaması ya da servislerine yönlendirirken, Dropbox ise bulut depolama tarafında kullanıcıların ilk tercihi haline gelecek. Microsoft'un kendi bulut servisi One Drive'a rağmen Dropbox'ı tercih etmesinin en büyük nedeni olarak Dropbox'ta 35 milyar Office dökümanının depolanması gösteriliyor. Bakalım yeni ortaklık nasıl sonuçlar doğuracak?

 

Yazan: Azim Köse
SDN - ShiftDelete.Net

 

Okunma 4731 defa
Yorum eklemek için giriş yapın